Adam Malík míří do TV Čechy


Klarinetista, kytarista, frontman, skladatel, producent, učitel hudby, manažer,… Žádný samorost, vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a JAMU v Brně. V letech 2009 – 2014 byl frontmanem rock-progressive kapely Black Roll, v roce 2015 jel šňůru s americkým rockovým bandem Against The Wall.

Zakládá projekt BAROCK (rocková kytara Adama ve spojení s orchestrem Musici Boemi vytváří jedinečné propojení rockové a klasické hudby barokních mistrů). V letech 2014 – 2017 byl kytaristou známé slovenské zpěvačky KRISTÍNY. V období let 2017-2020 byl členem kapely ČECHOMOR.

Je také producentem a kytaristou kapely mladé zpěvačky ELLY. V loňském roce začal spolupracovat s přední operní zpěvačkou EVOU URBANOVOU. Několikrát natáčel pro Český Rozhlas, Českou televizi a v dalších mediálních TV jak v ČR tak na Slovensku.

Docela dost, co říkáte? Ale pro nás to zásadní – od roku 2010 je managerem a kytaristou AC/CZ (revival AC/DC). Kolem AC/DC je v současné době krapet rušno – rockoví „elektrikáři“ povstali z popela a natočili novou placku POWERUP, která začíná válcovat žebříčky hitparád. Připomněli jsme si 3 roky od úmrtí Malcolma Younga. S kým jiným hodit na toto téma řeč, než s Adamem, který v pozici Anguse Younga brázdí pódia již bezmála deset let.